Popularne pytania

Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny?

Nie, bez obaw. Zaszycie alkoholowe przeprowadzane w naszym gabinecie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Przed zabiegiem pacjent dostaje znieczulenie miejscowe, które skutecznie uśmierza ból nawet najbardziej wrażliwym osobom. Jest to ten sam rodzaj znieczulenia, który przy swoich zabiegach używają dentyści.

Czy po zabiegu pozostaje blizna?

Jak długo trwa zabieg?

Wizyta w naszym gabinecie trwa ok. 30 minut. Wliczane w to jest przeprowadzenie wywiadu medycznego wykluczającego przeciwwskazania do zaszycia oraz samo wykonanie zabiegu.

W jakim miejscu wszywa się tabletki z Esperalem?

Lek Esperal wszywany jest najczęściej w okolicach łopatek albo pośladka. Są to miejsca bardzo dyskretne. Jeżeli pacjent ma życzenie aby tabletki zostały wszyte w inne miejsce, jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę – istnieje taka możliwość.

Czy wszywka alkoholowa Esperal naprawdę pomoże mi przestać pić alkohol?

Wszywka alkoholowa jest rodzajem terapii awersyjnej. Co to oznacza? Wywołuje wstręt do spożywania alkoholu przez spowodowanie wielu bardzo nieprzyjemnych doznań po napiciu się nawet niewielkiej ilości trunku. Mdłości, wymioty, silne bole głowy czy drżenie mięśni to tylko kilka ze skutków ubocznych połączenia Esperalu z alkoholem. Osoba uzależniona wie czym może się skończyć picie alkoholu, jeżeli pod swoją skórą ma wszywkę i najczęściej rezygnuje z picia aby uniknąć bardzo złego samopoczucia. Dolegliwości te są bardzo intensywne i mogą trwać nawet ponad 10 godzin.

Jestem w ciąży, czy mogę zgłosić się na zabieg?

Nie, ciąża oraz karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do wykonania zaszycia.

Czy po zabiegu dostanę zaświadczenie?

Decydując się na zabieg zaszycia alkoholowego w naszym gabinecie możesz być pewien, że po jego wykonaniu dostaniesz stosowne oświadczenie o jego wykonaniu. Lekarz poinformuje Cię również o zaleceniach po zabiegu.

Czy po wykonaniu zaszycia muszę unikać również produktów, które zawierają alkohol?

Tak, należy także zrezygnować z produktów spożywczych i kosmetyków, które w swoim składzie zawierają alkohol. A są to:

  • - cukierki z likierem (alkoholem),
  • - ocet,
  • - różnego rodzaju płyny do higieny jamy ustnej,
  • - syropy na kaszel, które w swoim składzie mają alkohol,
  • - kosmetyki (np. perfumy) z domieszką alkoholu w składzie.

Trzeba pamiętać, że wszywka alkoholowa Esperal reaguje nawet z niewielką ilością alkoholu we krwi.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal wykazuje swoje działanie przez okres ok. 8 nawet do 12 miesięcy. Producent na opakowaniu oryginalnego leku wskazuje działanie Esperalu przez okres 8 miesięcy, doświadczenie leczenia awersyjnego pokazuje, że wszywka działa nieco dłużej, bo do roku czasu.

Czy po zabiegu mogę prowadzić samochód?

Tak, wszywka alkoholowa Esperal nie zaburza w żaden sposób zdolności koncentracyjnych. Po zabiegu zaszycia pacjent może wrócić do domu autem.

Czy podczas zabiegu jest używany oryginalny lek?

W naszym gabinecie wykonując zaszycie bazujemy wyłącznie na oryginalnych medykamentach. W przypadku zaszycia alkoholowego stosujemy lek o nazwie Disulfiram WZF produkowany przez firmę Polfa Warszawa.